Byłem Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VII kadencji.

Byłem Radnym  Miasta Częstochowy V i VI kadencji, w V kadencji pełniłem  funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, a VI Kadencji Rady Miasta Częstochowy pełniłem funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy.

 

Jestem absolwentem Politechniki Częstochowskiej, społecznikiem, samorządowcem.

Prawie 20 lat przepracowałem w częstochowskiej Hucie, zaczynając od robotnika a kończąc, jako Zastępca Dyrektora ds. Remontów w Zakładzie Remontowo – Usługowym.W tym czasie pełniłem funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej MPWiG Spółka z o.o. w Będzinie, Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej H. Cz. ,,ADMET” Spółka z o.o. w Częstochowie, Członka Rady Nadzorczej Huty Stali Częstochowa Spółka z o.o. w Częstochowie, Członka Zarządu – Dyrektora Produkcji w Sp. z o.o. Stalserwis

w Częstochowie.

 

W latach 2003 – 2005 byłem nauczycielem akademicki w Katedrze Analizy Ekonomicznej i Logistyki oraz w Katedrze Systemów Technicznych na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

W latach 1997 – 2002 byłem właścicielem  firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą oprogramowania i sprzętu komputerowego.

 

Dnia 10 marca 2012r. na VI Częstochowskim Zjeździe Miejskim zostałem wybrany przez delegatów Przewodniczącym Rady Miejskiej SLD w Częstochowie.

Dnia 25 marca 2012r. w Katowicach zaufali mi także delegaci na V Śląskim Zjeździe Wojewódzkim i zostałem przez nich wybrany Szefem Śląskiej Rady Wojewódzkiej SLD.

Od 30 maja 2015r uchwałą Rady Krajowej SLD zostałem wybrany na wiceprzewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Prywatnie

Jestem wielbicielem nurkowania, jazdy na nartach i dobrej książki.

Prowadzę aktywny tryb życia, regularnie uprawiam sport w myśl maksymy: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

W sezonie, w wolnej chwili lubię zajmować się domowym ogrodem.